Poznaj nas!

Jesteśmy największym producentem domów gotowych w Polsce, przez 25 lat działalności zbudowaliśmy ponad 13 000 domów. Aktualnie zatrudniamy ponad 2200 pracowników w swojej siedzibie w Bielsku Podlaskim, w biurze w Białymstoku oraz w przedstawicielstwach w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Austrii. W 2017 roku firma zadebiutowała w rankingu 500 największych firm w Polsce według dziennika Rzeczpospolita, a także otrzymała m.in. tytuł Orła Eksportu Województwa Podlaskiego.

W związku z intensywnym rozwojem Danwood w 2016 r. zbudowaliśmy nową halę produkcyjną – dzięki niej nasze możliwości produkcyjne wzrosły do 1,4 tys. domów rocznie, a zatrudnienie w firmie znalazło kolejne 120 osób. Zainwestowaliśmy także w zakup kompleksu budynków w Białymstoku, w których na łącznej powierzchni przekraczającej 8 tys. mkw. ulokowaliśmy nasze nowe biuro techniczne.

W lutym 2019 r. kupiliśmy halę produkcyjną wcześniej należącą do firmy Nordhus, zlokalizowaną w Bielsku Podlaskim przy ulicy Kleszczelowskiej na działce wielkości 3,5 ha. Nowa hala wraz z częścią socjalno-biurową oraz magazynową o łącznej powierzchni 10,5 tys. m kw pozwoliła na uruchomienie kolejnej linii produkcyjnej domów Danwood. Dzięki nowej hali możliwości produkcyjne spółki wzrosną aż do 2 tys. domów rocznie, a zatrudnienie znajdzie tam kolejne 100 osób.

Robotnicy pracujący na budowie

Jak pracujemy?

Dla firmy Danwood największą wartością są pracujący w niej ludzie, dlatego pomagamy im w rozwoju zawodowym, dajemy możliwość wyboru miejsca pracy i stwarzamy warunki do zdobywania niezbędnej wiedzy. Dzięki systemowi szkoleń nasi pracownicy są doskonale przygotowani do pracy zarówno na zagranicznych budowach, jak i w Zakładzie Produkcji Domów. Ta wszechstronność pozwala im na decydowanie o miejscu pracy, w zależności od ich potrzeb i sytuacji rodzinnej. Jako nowoczesna firma budowlana dajemy naszym pracownikom możliwości stałego podnoszenia kwalifikacji, dlatego uruchomiliśmy Centrum Szkoleniowe w Białymstoku. Realizowane są tam m.in. szkolenia nowozatrudnionych pracowników, cykliczne szkolenia pracowników budów oraz spotkania szkoleniowe z kierownikami budów dotyczące metod wykonywania prac standardowych i nowych rozwiązań wdrażanych przez firmę.

W Danwood od lat stawiamy na kształcenie młodzieży i dlatego współpracujemy z Zespołem Szkół Nr 1 w Bielsku Podlaskim, Zespołem Szkół Zawodowych w Hajnówce oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku. Dzięki tej współpracy młodzi ludzie z klas budowlanych mogą uczyć się zawodu, w którym na pewno znajdą pracę w naszej firmie. We współpracy z Politechniką Białostocką w 2015 roku, uruchomiliśmy także pierwsze Menedżerskie Studia Podyplomowe dla Inżynierów Budownictwa i w całości je sfinansowaliśmy. Za nami już IV edycja studiów – obecnie pracuje z nami już kilkudziesięciu absolwentów studiów podyplomowych Danwood.

Nasi pracownicy o nas

/